Golf-rules.pl

Reguły Gry w Golfa są bardziej skomplikowane niż w większości innych gier, warto je poznawać, ponieważ w golfie każdy jest sędzią w swojej grze.

Strefa dropowania wyznaczona kijem z headcoverem

_headcover 2

Pytanie brzmiało – czy jest kara za wyznaczenie strefy dropowania driverem z headcoverem?  Dwóch moich kolegów, z którymi grałem byli dokładnie przeciwnego zdania, jeden twierdził, że mam dopisać dwa uderzenia kary, drugi że nie ma kary?

Nie ma kary za samo użycie drivera z headcoverem do wyznaczenia wielkości strefy dropowania.  Ale jest tu mały niuans- użycie drivera z heacoverem, daje większą strefę dropowania, powiększoną o długość headcovera, który nie jest  częścią kija. Wydropowanie piłki w tą nadprogramową część i następnie zagranie jej, byłoby powodem do naliczenia kary za naruszenie reguły 24-2, z powodu gry z niewłaściwego miejsca, w tym konkretnym przypadku przedstawionym na fotografii.

Reguły mówią, aby drop było dobry:

  • piłka musi być upuszczona w strefie dropowania, która jest przewidziana określoną regułą,
  • upuszczana piłka musi najpierw dotknąć tej części pola, która jest wewnątrz wyznaczonej strefy, i nie może to być bliżej dołka niż najbliższy punkt uwolnienia.
  • tak wydropowana piłka jest „w grze”, gdy nie wystąpi żaden z 8 przypadków wymagających powtórzenia dropowania, Reg.20-2c

Przy korzystaniu z uwolnień gracz nie jest zobowiązany do przeprowadzania krok po kroku całej procedury związanej z wyznaczaniem najbliższego punktu uwolnienia i odmierzaniem wielkości strefy. Zapis uwolnienia określa tylko miejsce, w którym  musi być wydropowana piłka. Jeśli gracz błędnie wyznaczy to miejsce i następnie zagra wydropowaną piłkę, wtedy pojawiają się konsekwencje. Zawodowi gracze zawsze starannie wyznaczają strefy dropowania, nie tylko z powodu ewentualnych kar, ale w poszukiwaniu możliwości do wykonania dobrego kolejnego uderzenia.

Reklamy

Information

This entry was posted on Marzec 19, 2013 by in Artykuły, Reguła na dziś.

Partnerzy

Gradi Golf Club

Wielkopolski Klub Golfowy

Wielkopolski Klub Golfowy

Partnerzy

Kontakt

Aby skontaktować się ze mną pisz na makuchjolanta@gmail.com
Prawa autorskie zastrzeżone

Kliknij i otrzymuj powiadomienia o nowych artykułach na email!

Dołącz do 43 obserwujących.

%d blogerów lubi to: