Golf-rules.pl

Reguły Gry w Golfa są bardziej skomplikowane niż w większości innych gier, warto je poznawać, ponieważ w golfie każdy jest sędzią w swojej grze.

Śnieg na greenie

śnieg na greenie

Tej wiosny zdarzyło się, że w trakcie rundy spadł śnieg i jego warstwa 3-4mm leżała za greenach przez jakiś czas podczas gry.

Czy gracze mogą usuwać śnieg z linii puttowania i w jaki sposób?

Śnieg – luźny jak również ten zebrany w sterty, może być potraktowany wedle uznania gracza jako naturalne utrudnienie ruchome lub przypadkowa woda. Na greenie, jako naturalne utrudnienie ruchome, może być usunięty z linii puttowania dowolną metodą ręką, czapką, ręcznikiem. Jest warunek nie wolno niczego dociskać, z tego powodu użycie np grabi byłoby niewskazane.

Śnieg w stertach może być potraktowany jako przypadkowa woda, gracz ma prawo zastosować uwolnienie bez kary wg reguły 25-1 Nienormalne warunki ziemne, czyli wyznaczyć najbliższy punkt uwolnienia i strefę dropowania o długości jednego kija golfowego.

Może się zdarzyć, że piłka zniknie w stercie śniegu, wtedy jeżeli jest wiadome lub w zasadzie pewne, że piłka nieodnaleziona jest w tej stercie śniegu, gracz może skorzystać z tego samego uwolnienia wg Reg.25-1 przyjmując dla potrzeb procedury wyznaczania najbliższego punktu uwolnienia, że piłka leży w miejscu, w którym po raz ostatni przecięła obrys sterty śniegu.

Reklamy

Information

This entry was posted on Kwiecień 6, 2013 by in Artykuły, Reguła na dziś.

Partnerzy

Gradi Golf Club

Wielkopolski Klub Golfowy

Wielkopolski Klub Golfowy

Partnerzy

Kontakt

Aby skontaktować się ze mną pisz na makuchjolanta@gmail.com
Prawa autorskie zastrzeżone

Kliknij i otrzymuj powiadomienia o nowych artykułach na email!

Dołącz do 43 obserwujących.

%d blogerów lubi to: