Golf-rules.pl

Reguły Gry w Golfa są bardziej skomplikowane niż w większości innych gier, warto je poznawać, ponieważ w golfie każdy jest sędzią w swojej grze.

Reguła na dziś – kolizja na greenie

Kolizja na PG

Zawodnik A , zgodnie z Regułami, zagrywa piłkę jako pierwszy. Kiedy jego piłka toczy się w kierunku dołka, B uderza swoją, obie piłki będące w ruchu odbijają się wzajemnie od siebie.

Czy jest kara i co powinni zawodnicy zrobić w stroke play i match play?

W stroke play oba uderzenia są unieważnione, piłki muszą być odłożone na poprzednie miejsca a uderzenia powtórzone(19-5b). Zawodnik B otrzymuje karę dwóch uderzeń, ponieważ wykonał uderzenie, w trakcie gdy druga piłka była w ruchu po uderzeniu wykonanym na putting greenie i zrobił to gdy nie była to jego kolej gry (16-1f).

W match play B traci dołek(16-1f).


A co by było gdyby…

Ta sama sytuacja wyjściowa i ten sam rysunek, tylko zawodnik B zagrywa piłkę jako pierwszy, pomimo, że jego piłka jest bliżej dołka, robi to przez pomyłkę. Gdy piłka B jest w ruchu wtedy A wykonuje swoje uderzenie i obie piłki odbijają się jedna od drugiej.

W stroke play nie ma kary dla żadnego z zawodników, oba uderzenia są unieważnione i muszą być powtórzone z poprzedniego miejsca.

W match play – nie ma kary dla żadnego z zawodników, oba uderzenia są unieważnione i  muszą być powtórzone z poprzedniego miejsca.

Interpretacje opierają się o dwie Reguły, których zapis brzmi:

Reguła 16-1f Gracz nie może wykonać uderzenia, gdy druga piłka jest w ruchu po uderzeniu jej z putting greenu chyba, że gracz tak postąpił, gdyż była to jego kolej gry, wówczas nie otrzymuje on kary.

Piłka w ruchu zatrzymana lub odbita
Reguła 19-5b
Jeżeli piłka gracza, będąca w ruchu, po uderzeniu wykonanym z miejsca innego niż
na putting greenie, zostanie odbita lub zatrzymana przez inną piłkę będącą w ruchu
po uderzeniu, gracz musi grać swoją piłkę tak jak leży, bez kary.
Jeżeli piłka gracza, będąca w ruchu, po uderzeniu wykonanym putting green, zostanie odbita lub zatrzymana przez inną piłkę będącą w ruchu po uderzeniu, uderzenie gracza zostaje unieważnione. Piłka musi być odłożona na miejsce, a uderzenie powtórzone bez kary.

Reklamy

Information

This entry was posted on Kwiecień 17, 2013 by in Reguła na dziś.

Partnerzy

Gradi Golf Club

Wielkopolski Klub Golfowy

Wielkopolski Klub Golfowy

Partnerzy

Kontakt

Aby skontaktować się ze mną pisz na makuchjolanta@gmail.com
Prawa autorskie zastrzeżone

Kliknij i otrzymuj powiadomienia o nowych artykułach na email!

Dołącz do 43 obserwujących.

%d blogerów lubi to: