Golf-rules.pl

Reguły Gry w Golfa są bardziej skomplikowane niż w większości innych gier, warto je poznawać, ponieważ w golfie każdy jest sędzią w swojej grze.

Reguła na dziś – zagrabienie piasku przed uderzeniem

Piłka gracza leży w bunkrze, grabie zostały zostawione w innej części tego  bunkra. Przed wykonaniem uderzenia, gracz idzie po grabie, wracając zagrabia ślady, które właśnie utworzył, ale też inne ślady powstałe wcześniej. Co na to Reguły?

Grabienie bunkra

Nie ma żadnej kary pod warunkiem, że  grabienie zostało wykonane jedynie w  celu zadbania o pole i nic nie zostało zrobione, co byłoby złamaniem R. 13-2 Poprawianie położenia piłki, obszaru zamierzonego ustawienia lub swingu,lub linii gry w odniesieniu do następnego uderzenia gracza

Jeśli, jednakże, gracz regularnie tworzy i wygładza ślady stóp blisko  jego piłki przed wykonaniem uderzenia z bunkra, to byłoby wskazane, aby zapytać gracza o cel grabienia.W takich  okolicznościach, zagrabianie mogłoby mieć na celu uzyskanie wiedzy na temat warunków bunkra raczej niż dla celu zadbania o pole. W takim przypadku gracz byłby w naruszeniu Reguły 13-4a z powodu testowania warunków w hazardzie.

Reklamy

Information

This entry was posted on Kwiecień 24, 2013 by in Artykuły, Reguła na dziś.

Partnerzy

Gradi Golf Club

Wielkopolski Klub Golfowy

Wielkopolski Klub Golfowy

Partnerzy

Kontakt

Aby skontaktować się ze mną pisz na makuchjolanta@gmail.com
Prawa autorskie zastrzeżone

Kliknij i otrzymuj powiadomienia o nowych artykułach na email!

Dołącz do 43 obserwujących.

%d blogerów lubi to: