Golf-rules.pl

Reguły Gry w Golfa są bardziej skomplikowane niż w większości innych gier, warto je poznawać, ponieważ w golfie każdy jest sędzią w swojej grze.

Reguła na dziś – piłka opierająca się o flagę

_DSC0775

Wyobraź sobie, że bierzesz udział w konkursie hole- in- one i twoja piłka bo bardzo udanym teeshocie, toczy się po putting greenie w kierunku dołka i opiera się o flagę. Jest w dołku,  czy też nie? Jak postąpić, aby podczas wyjmowania flagi, nie stracić nagrody?

Odpowiedz na pierwsze pytanie wyjaśnia definicja „W dołku”, która mówi, że piłka jest w dołku, gdy spocznie wewnątrz obwodu dołka i znajdzie się całkowicie poniżej jego górnej krawędzi.

Odpowiedz na drugie pytanie znajdziemy w Regule 17-4 Piłka opierająca się o flagę – jeżeli piłka gracza oparła się o flagę znajdującą się w dołku, ale do niego nie wpadła, gracz lub osoba przez niego upoważniona może przesunąć lub wyjąć flagę; jeśli piłka wpadnie do dołka, uważa się, że gracz umieścił ją w dołku swoim ostatnim uderzeniem, czyli zagrał hole-in-one we wspomnianym konkursie. W innym przypadku, jeżeli piłka została przesunięta w trakcie ruchu flagi, musi zostać położona na krawędzi dołka bez doliczania kary i gracz musi kolejnym uderzeniem umieścić piłkę w dołku.

Może zdarzyć się tak, że współzawodnik lub przeciwnik, bez upoważnienia wyjmie flagę i piłka odtoczy się od dołka. Wtedy Reguły biorą w obronę gracza, zatem gracz ma prawo odtworzyć sytuację z piłką opierającą się o flagę i następnie sam może usunąć flagę i sprawdzić czy piłka wpadnie do dołka. Po takim zdarzeniu przeciwnik otrzymuje karę jednego uderzenia, natomiast współzawodnik uchodzi bez kary.

Reklamy

Information

This entry was posted on Maj 6, 2013 by in Artykuły, Reguła na dziś.

Partnerzy

Gradi Golf Club

Wielkopolski Klub Golfowy

Wielkopolski Klub Golfowy

Partnerzy

Kontakt

Aby skontaktować się ze mną pisz na makuchjolanta@gmail.com
Prawa autorskie zastrzeżone

Kliknij i otrzymuj powiadomienia o nowych artykułach na email!

Dołącz do 43 obserwujących.

%d blogerów lubi to: