Golf-rules.pl

Reguły Gry w Golfa są bardziej skomplikowane niż w większości innych gier, warto je poznawać, ponieważ w golfie każdy jest sędzią w swojej grze.

Telewidz sędzią w turnieju

Sergio Garcia

Historia lubi się powtarzać.
Podczas turnieju The Wells Fargo Championship, telewidz zgłosił możliwość złamania Reguł przez Sergio Garcię, który według widza, na 17 putting greenie niepoprawnie odłożył swoją piłkę.Wyglądało to tak, że Garcia przed podniesieniem, zaznaczył pozycję piłki z boku, a odłożył ją przed znacznikiem, czyli w innym miejscu. Nastepnie kontynuował grę. Gdyby faktycznie tak było, jak opisał to telewidz, zawodnikowi za grę z niewłaściwego miejsca, groziła kara dwóch uderzeń( w stroke play, a przegranie dołka w match play).

Wyjaśnieniem sprawy zajął się wieloletni sędzia Mark Russell, członek feralnego Komitetu w  Masters 2013, który zasłynął kontrowersyjną decyzją zamiany kary dyskwalifikacji dla Woodsa na dwa uderzenia karne.

Tym razem sędzia Mark Russell, spotkał się z zawodnikiem Sergio Garcio przed oddaniem przez niego karty wyników. Po wspólnym obejrzeniu  nagrania telewizyjnego i długiej 30 minutowej konsultacji z USGA, uznano, że nie ma naruszenia Reguł. Tym razem obyło się bez kary dla zawodnika, a cała procedura zareagowania na zgłoszenie od telewidza o możliwości złamania Reguł,  została przeprowadzona wzorcowo.

(zdjęcie gettyimeges)

Reklamy

Information

This entry was posted on Maj 11, 2013 by in Artykuły, Zdarzenia z turniejów.

Partnerzy

Gradi Golf Club

Wielkopolski Klub Golfowy

Wielkopolski Klub Golfowy

Partnerzy

Kontakt

Aby skontaktować się ze mną pisz na makuchjolanta@gmail.com
Prawa autorskie zastrzeżone

Kliknij i otrzymuj powiadomienia o nowych artykułach na email!

Dołącz do 43 obserwujących.

%d blogerów lubi to: