Golf-rules.pl

Reguły Gry w Golfa są bardziej skomplikowane niż w większości innych gier, warto je poznawać, ponieważ w golfie każdy jest sędzią w swojej grze.

Reguła na dziś – czy mogę mieć słuchawki na uszach podczas gry w turnieju?

słuchawki 1

 I tak i nie. To zależy, w jakim celu i kiedy. Zajmuje się tym Reguła14- 3, która precyzuje ogólną zasadę – gracz nie może używać sztucznych urządzeń lub nietypowego sprzętu w taki sposób, aby „mogły pomóc mu w wykonaniu uderzenia lub w jego grze”. Karą w tym przypadku jest dyskwalifikacja.

Użycie słuchawek, dotyczy to też zatyczek do uszu, aby wyeliminować hałas albo inne tego typu zakłócenia, jest naruszeniem Reguły 14-3.

Komitety d/s Reguł uznały, że słuchanie muzyki albo transmisji radiowej podczas wykonywania uderzenia lub w trakcie przygotowywania się do uderzenia, może pomóc golfiście w grze. Na przykład poprzez odizolowanie go od zakłóceń akustycznych lub poprzez pomoc w utrzymaniu tempa zamachu. Dlatego słuchanie muzyki w trakcie rundy regulaminowej, przez słuchawki lub bez słuchawek, podczas uderzania piłki lub w czasie bezpośrednio przed uderzeniem, stanowi złamanie reguły.

Jednakże nie ma naruszenia Reguł, jeśli gracz słuchał urządzenia krótko,  na przykład aby poznać wyniki z  innego sportowego wydarzenia albo pozyskać informacje o korkach w ruchu miejskim, jeśli miało to miejsce np. podczas przechodzenia  z putting greenu do obszaru tee następnego dołka.

Nie ma też żadnego ograniczenia w słuchaniu muzyki albo innej transmisji podczas treningu, czy to na polu golfowym czy też na driving range.  Ale należy zwrócić uwagę na to czy reguły klubu i  lokalne regulaminy tego nie zabraniają.

Reklamy

Information

This entry was posted on Maj 23, 2013 by in Artykuły, Reguła na dziś.

Partnerzy

Gradi Golf Club

Wielkopolski Klub Golfowy

Wielkopolski Klub Golfowy

Partnerzy

Kontakt

Aby skontaktować się ze mną pisz na makuchjolanta@gmail.com
Prawa autorskie zastrzeżone

Kliknij i otrzymuj powiadomienia o nowych artykułach na email!

Dołącz do 43 obserwujących.

%d blogerów lubi to: