Golf-rules.pl

Reguły Gry w Golfa są bardziej skomplikowane niż w większości innych gier, warto je poznawać, ponieważ w golfie każdy jest sędzią w swojej grze.

Reguła na dziś – Czy można skorzystać z zagranej wcześniej piłki prowizorycznej?

Zk Piłka prowizoryczna

 Pytanie:

Gracz uderza piłkę, która ląduje w głębokim lesie. Ponieważ nie wie czy ją znajdzie, gra piłkę prowizoryczną. Po znalezieniu piłki oryginalnej, uznaje ją za nie do zagrania. Czy może skorzystać z zagranej wcześniej piłki prowizorycznej, jako opcji piłki nie do zagrania wybitej według procedury uderzenia i odległości?

Odpowiedź:

Nie może postąpić w ten sposób, ponieważ są to dwie różne reguły 27-2 Piłka prowizoryczna  i 28a Piłka nie do zagrania – nie można zagrać jednej piłki wg dwóch rożnych Reguł (jest jeden mały wyjątek, ale dotyczy dwóch innych reguł)

Piłka prowizoryczna jest grana na wypadek, gdyby oryginalna została zgubiona(poza hazardem wodnym) lub mogła wyjść na aut. W sytuacji gdy piłka oryginalna zostanie znaleziona w granicach pola, to  “życie prowizorycznej się kończy”. Gracz musi wykluczyć ją z gry i kontynuować grę piłką oryginalną.

W tym miejscu warto przypomnieć co mówi reguła piłki nie do zagrania.
Gdy gracz zadecyduje, że jego piłka jest nie do zagrania to musi po doliczeniu uderzenia karnego:

  1. Postąpić zgodnie z procedurą uderzenia i odległości Reguły 27-1 poprzez zagranie piłki z miejsca, położonego jak najbliżej miejsca, z którego wykonał ostatnie uderzenie (patrz Reguła 20-5); lub
  2. Zdropować piłkę za punktem spoczynku oryginalnej piłki, utrzymując ten punkt w linii prostej pomiędzy dołkiem a miejscem, na które piłka jest dropowana, bez ograniczenia odległości od tego punktu; lub
  3. Zdropować piłkę w obrębie dwóch długości kija od miejsca gdzie oryginalna piłka leżała, lecz nie bliżej dołka.

piłka nie do zagrania bez tytułu_01

Reklamy

Information

This entry was posted on Maj 31, 2013 by in Artykuły, Reguła na dziś.

Partnerzy

Gradi Golf Club

Wielkopolski Klub Golfowy

Wielkopolski Klub Golfowy

Partnerzy

Kontakt

Aby skontaktować się ze mną pisz na makuchjolanta@gmail.com
Prawa autorskie zastrzeżone

Kliknij i otrzymuj powiadomienia o nowych artykułach na email!

Dołącz do 43 obserwujących.

%d blogerów lubi to: