Golf-rules.pl

Reguły Gry w Golfa są bardziej skomplikowane niż w większości innych gier, warto je poznawać, ponieważ w golfie każdy jest sędzią w swojej grze.

Zdarzenie z turnieju – Dsq za metalowe kolce

spikes

Po ukończeniu pierwszej rundy w turnieju kwalifikacyjnym do US OPEN w Woodmont Country Club w Maryland, do Lee Janzona podszedł sędzia i zapytał czy nosi on buty z metalowymi kolcami, kiedy zawodnik potwierdził że tak, otrzymał informację o dyskwalifikacji. Janzon był tyleż samo zaskoczony, co rozgoryczony. Potwierdził, że nie przeczytał regulaminu. „Przez 24 lata, w każdy weekend gram w turniejach profesjonalnych i nie widziałem powodu zaglądania do regulaminu”

Okazało się, że Regulamin został rozesłany do zawodników mailem na tydzień przed turniejem. W regulaminie turnieju organizatorzy wprowadzili zakaz noszenia butów z metalowymi kolcami, karą za złamanie tego warunku była dyskwalifikacja. Poniżej fragment regulaminu dotyczący tej sprawy.

CoCThe Golf Channel’s Jay Coffin

Niektóre pola golfowe życzą sobie, aby gracze mieli miękkie kolce, a nie metalowe, aby zapobiec nadmiernym zniszczeniom na putting greenach. Ślady po kolcach na putting greenach nie mogą by naprawiane, jeżeli mogłoby to pomóc graczowi w jego dalszej grze, Reguła 16-1.

Każdy gracz grając w turnieju jest zobowiązany do przestrzegania Reguł. Ten termin obejmuje:
1.    Reguły Gry w Golfa i ich interpretacje zawarte w „Decisions on the Rules of Golf”.
2.     Warunki Regulaminu Turnieju ustanowione przez Komitet
3.    Reguły Lokalne ustanowione przez Komitet
4.    Wymogi dla: kijów i piłek zawarte w Załącznikach I i II do „A Guide to the Rules on Clubsand Balls” wraz z ich interpretacją;

Reguły Lokalne wyjaśniają specyfikę i sposób oznakowania pola, dostępne uwolnienia od nienormalnych warunków ziemnych, które nie wynikają z samych reguł. Natomiast Regulamin przedstawia założenia, na których turniej jest zbudowany.

Reklamy

Information

This entry was posted on Czerwiec 26, 2013 by in Artykuły, Zdarzenia z turniejów.

Partnerzy

Gradi Golf Club

Wielkopolski Klub Golfowy

Wielkopolski Klub Golfowy

Partnerzy

Kontakt

Aby skontaktować się ze mną pisz na makuchjolanta@gmail.com
Prawa autorskie zastrzeżone

Kliknij i otrzymuj powiadomienia o nowych artykułach na email!

Dołącz do 43 obserwujących.

%d blogerów lubi to: