Golf-rules.pl

Reguły Gry w Golfa są bardziej skomplikowane niż w większości innych gier, warto je poznawać, ponieważ w golfie każdy jest sędzią w swojej grze.

Sztuczne utrudnienie ruchome

Sztuczne utrudnienie ruchome tabliczka

Na obu zdjęciach gracz ma zakłócenie od sztucznego utrudnienia ruchomego, na zdjęciu powyżej piłka dotyka sztucznego utrudnienia ruchomego, natomiast na zdjęciu poniżej piłka leży na utrudnieniu.

Zgodnie z regułą 24-1. Sztuczne utrudnienie ruchome gracz może wziąć uwolnienie bez kary w następujący sposób:

1.    Jeżeli piłka nie leży w/na sztucznym utrudnieniu ruchomym, to utrudnienie może być usunięte. Jeżeli piłka się przemieści, to musi być odłożona na poprzednie miejsce i nie ma kary pod warunkiem, że przemieszczenie piłki było bezpośrednio związane z usuwaniem sztucznego utrudnienia.

pilka na czapce
2.    Jeżeli piłka leży w/na sztucznym utrudnieniu ruchomym, to piłka może być podniesiona a utrudnienie usunięte. Na terenie zielonym lub w hazardzie piłka musi być następnie zdropowana (a na putting greenie położona) jak najbliżej punktu znajdującego się bezpośrednio pod miejscem, w którym piłka leżała w/na utrudnieniu, lecz nie bliżej dołka.

Piłka podniesiona zgodnie z tą Regułą może być oczyszczona.

W sytuacji jeżeli nie można szybko odzyskać piłki( np piłka wpadła do pełnego kosza na śmieci), można ją zastąpić inną piłką.

 

podnoszenie flagi 1

 

W tej regule jest bardzo ważny zapis mówiący, o tym , że kiedy piłka jest w ruchu, sztuczne utrudnienie ruchome, które mogłoby wpłynąć na ruch piłki  nie może być usunięte. Nie dotyczy to sprzętu któregoś z graczy lub przytrzymywanej, wyjętej lub wznoszonej flagi. Tak jak na zdjęciu, zawodniczka po prawej stronie widząc, że piłka została uderzona zbyt mocno, może ją usunąć bez kary z toru piłki.

Sztuczne utrudnienie jest sztucznym utrudnieniem ruchomym, jeżeli można je usunąć:

  • bez zbytniego wysiłku,
  • bez nadmiernego opóźniania gry i
  • bez powodowania szkód.

W innych przypadkach, jest to sztuczne utrudnienie nieruchome.

Komitet ma prawo ustanowić Regułę Lokalną określającą dowolne sztuczne utrudnienie ruchome jako sztuczne utrudnienie nieruchome.

 

Lipiec 2013

 
Reklamy

Information

This entry was posted on Lipiec 11, 2013 by in Artykuły.

Partnerzy

Gradi Golf Club

Wielkopolski Klub Golfowy

Wielkopolski Klub Golfowy

Partnerzy

Kontakt

Aby skontaktować się ze mną pisz na makuchjolanta@gmail.com
Prawa autorskie zastrzeżone

Kliknij i otrzymuj powiadomienia o nowych artykułach na email!

Dołącz do 43 obserwujących.

%d blogerów lubi to: