Golf-rules.pl

Reguły Gry w Golfa są bardziej skomplikowane niż w większości innych gier, warto je poznawać, ponieważ w golfie każdy jest sędzią w swojej grze.

Zdarzenie z turnieju – kij niezdatny do gry

Tegoroczny US Open Championship w Pennsylvanii przeszedł już do historii i bardziej będzie pamiętany ze względu na trudne warunki pogodowe, niż z powodu spektakularnych wyników czy też zdarzeń związanych z Regułami.

Drobny incydent przytrafił się Roriemu McIlroyowi, który na 11 dołku par 4, dwukrotnie utopił piłkę w hazardzie wodnym. Sfrustrowany tym nieudanym wejściem na green, wyładował wściekłość na kiju golfowym. W złości wygiął szaft 9-iron, przez co kij stał się niezgodny z Regułami.

rory1.0_standard_709.0

Zobacz film – tutaj

Zgodnie z Regułą 4-3/ pkt. 3
Jeżeli w rundzie  regulaminowej, kij gracza zostanie uszkodzony wskutek używana go w sposób niezgodny z przeznaczeniem, przez co stanie się niezgodny z Regułami lub zmieni się jego charakterystyka gry, wówczas kij nie może być dalej używany lub wymieniony w czasie trwania tej rundy.

Karą za naruszenie tej reguły jest dyskwalifikacja

Uwaga – Kij jest niezdatny do gry, jeżeli jest poważnie uszkodzony, np. shaft został zgnieciony, znacząco wygięty lub połamany na części; główka jest obluzowana, mocno zdeformowana, odpadła, lub poluzował się uchwyt. Kij nie jest niezdatny do gry jedynie dlatego, że kąt „lie” lub „loft” został zmieniony lub dlatego, że główka została zarysowana.

Lipiec 2013

Reklamy

Information

This entry was posted on Lipiec 17, 2013 by in Artykuły, Zdarzenia z turniejów.

Partnerzy

Gradi Golf Club

Wielkopolski Klub Golfowy

Wielkopolski Klub Golfowy

Partnerzy

Kontakt

Aby skontaktować się ze mną pisz na makuchjolanta@gmail.com
Prawa autorskie zastrzeżone

Kliknij i otrzymuj powiadomienia o nowych artykułach na email!

Dołącz do 43 obserwujących.

%d blogerów lubi to: