Golf-rules.pl

Reguły Gry w Golfa są bardziej skomplikowane niż w większości innych gier, warto je poznawać, ponieważ w golfie każdy jest sędzią w swojej grze.

Kolejna kara za wolną grę.

Hideki

USGA, nie oglądając się na R&A, powiedziało NIE wolnej grze! W kampanii „While We’re Young”(www.usga.org) pokazuje co i kto ma faktyczny wpływ na tempo gry, wręcz matematycznie udowadnia w jaki sposób można walczyć z tą dolegliwością, nazywaną rakiem współczesnego golfa. Widać już pierwsze efekty tej akcji, coraz częściej pojawiają się kary z powodu wolnej gry, oto dwa szeroko omawiane przypadki.

Pierwszy przypadek miał miejsce w The Masters, gdzie Tianlang Guan 14 letni zawodnik z Chin, otrzymał na 17 dołku karę jednego uderzenia za wolne tempo gry, Reguła 6-7.

Drugi przypadek miął miejsce w The Open, grupa Hideki Matsuyamy była wzięta “on the clock” na 15 dołku z powodu out of position w stosunku do grupy z przodu i 15 minutowego opóźnienia wg czasówki.

Pierwszy zły czas tego zawodnika został zmierzony w trakcie pierwszego putta na 15 dołku i było to 1 minuta i 12 sekund. Nadal grupa była out of position. Drugi zły czas Matsuyama miał na 17 dołku, wykonanie drugiego uderzenia zajęło mu 2 minuty 12 sek. Spowodowało to karę jednego uderzenia, dodaną do wyniku na 17 dołku, w rezultacie wynik na dołku wyniósł 6. A w sumie jego końcowy wynik na par 71 zmienił się na 72 i w efekcie miał 3 uderzenia do lidera.

Wiele grup miało mierzony czas, miedzy innymi Tiger Woods i Lee Westwood,a Sergio Garcia i Padraig Harrington nawet dwa razy znalazł się „on the clock”, po każdorazowym, uprzednim ostrzeżeniu. Zawodnicy odczuwali dyskomfort z tego powodu, o którym mówili w wywiadach,jedni traktowali to jak rzecz normalną na przykład Garcia, inni byli mocniej wzburzeni, a do nich należał McDowell.

I tu nic nowego nie ma do powiedzenia – zawodowcy mają z tym problem, to cóż dopiero my amatorzy. Sędzia w pobliżu i czasówka to stres murowany, ale tu nie ma innego rozwiązania, każdy musi grać w dobrym tempie. Dobre tempo gry, to dobra organizacja gry, w tym obszarze wielu z nas mam zadanie do odrobienia:)

lipiec 2013

Reklamy

Information

This entry was posted on Lipiec 31, 2013 by in Artykuły.

Partnerzy

Gradi Golf Club

Wielkopolski Klub Golfowy

Wielkopolski Klub Golfowy

Partnerzy

Kontakt

Aby skontaktować się ze mną pisz na makuchjolanta@gmail.com
Prawa autorskie zastrzeżone

Kliknij i otrzymuj powiadomienia o nowych artykułach na email!

Dołącz do 43 obserwujących.

%d blogerów lubi to: