Golf-rules.pl

Reguły Gry w Golfa są bardziej skomplikowane niż w większości innych gier, warto je poznawać, ponieważ w golfie każdy jest sędzią w swojej grze.

Kiedy piłka jest w bunkrze?

Piłka znajduje się w bunkrze, gdy leży w nim całym swym obwodem lub dotyka go dowolną swą częścią.
Obraz1

 
Znajomość tej definicji przyniosła zawodnikowi konkretną korzyść w sytuacji przedstawionej na zdjęciu. Piłka po 200m drivie zatrzymała się na kępie trawy za drzewem rosnącym w bunkrze. Piłka, żadną swoją częścią nie dotykała piasku w bunkrze, więc zgodnie z definicją nie leżała w bunkrze. Zawodnik zadecydował, ze piłka jest nie do zagrania i miał prawo, z jednym uderzeniem karnym, zdropować piłkę poza bunkrem na linii łączącej miejsce położenia piłki w bunkrze i dołek. Wybrał miejsce na trawie, tuż za bunkrem. Gdyby piłka leżała w bunkrze i została uznana, jako nie do zagrania, gracz miałby tylko jedną możliwość gry spoza bunkra i byłby do powrót do miejsca skąd wykonał ostatnie uderzenie, czyli znaczna strata odległości.

Należy pamiętać, że skarpy pokryte trawą, graniczące z bunkrem lub wyspy wewnątrz bunkra pokryte trawą, nie stanowią części bunkra.

Reklamy

Information

This entry was posted on Sierpień 7, 2013 by in Reguła na dziś.

Partnerzy

Gradi Golf Club

Wielkopolski Klub Golfowy

Wielkopolski Klub Golfowy

Partnerzy

Kontakt

Aby skontaktować się ze mną pisz na makuchjolanta@gmail.com
Prawa autorskie zastrzeżone

Kliknij i otrzymuj powiadomienia o nowych artykułach na email!

Dołącz do 43 obserwujących.

%d blogerów lubi to: