Golf-rules.pl

Reguły Gry w Golfa są bardziej skomplikowane niż w większości innych gier, warto je poznawać, ponieważ w golfie każdy jest sędzią w swojej grze.

Podwójne uderzenie

Na turnieju zawodnik wybijając piłkę z trudnego roughu trafił/uderzył ją dwukrotnie. Czy to liczy się jako dwa czy trzy uderzenia (dwa uderzenia plus jedno uderzenie karne)?

Według Reguły 14-4 Piłka uderzona kilkakrotnie

Jeżeli podczas wykonywania uderzenia, kij gracza uderzy w piłkę więcej niż jeden raz, gracz musi zaliczyć uderzenie oraz dodać jedno uderzenie karne, co daje w sumie dwa uderzenia.

Gdyby zawodnik trafił w piłkę trzykrotnie, to sposób liczenia jest taki sam – uderzenie wykonane plus jedno uderzenie kary.

Takie podwójne uderzenie najczęściej przytrafia się, gdy piłka jest wybijana z bunkra lub z roughu. Wtedy główka kija może podbić piłkę w powietrzu drugi, a czasami nawet trzeci raz. Zazwyczaj takie wielokrotne uderzenie słychać, a zawodnicy je po prostu wyczuwają. Niemniej znane są przypadki gdy dopiero po obejrzeniu nagrań TV można było je stwierdzić, najbardziej znany dotyczy Jeong Jang

Odnośnie tej reguły w „Decisions on the Rulet of Golf” jest przedstawiony jeszcze jeden ciekawy przypadek.

Podczas wykonywania chipa, kij gracza uderzył najpierw w ziemię, kilka centymetrów przed piłką, bez kontaktu z samą piłką. Jednakże siła uderzenia w ziemię byłą na tyle duża, że piłka wzleciała. Poruszający się dalej kij uderzył w lecącą piłkę. Co na to Reguły?

Gracz musi policzyć swoje uderzenie i dodać jedno uderzenie kary zgodnie z Regułą 14-4. Pomimo, że kij gracza, nie trafił początkowo w piłkę, to była ona wprawiona w ruch w wyniku uderzenia, dlatego Reguła 14-4 ma zastosowanie.

sierpień 2013

Reklamy

Information

This entry was posted on Sierpień 10, 2013 by in Artykuły, Zdarzenia z turniejów.

Partnerzy

Gradi Golf Club

Wielkopolski Klub Golfowy

Wielkopolski Klub Golfowy

Partnerzy

Kontakt

Aby skontaktować się ze mną pisz na makuchjolanta@gmail.com
Prawa autorskie zastrzeżone

Kliknij i otrzymuj powiadomienia o nowych artykułach na email!

Dołącz do 43 obserwujących.

%d blogerów lubi to: