Golf-rules.pl

Reguły Gry w Golfa są bardziej skomplikowane niż w większości innych gier, warto je poznawać, ponieważ w golfie każdy jest sędzią w swojej grze.

Zdarzenie z turnieju – „gimme” od caddiego

gwsl11-lexi-morgan-wie

Jeśli chodzi o Reguły to ciekawa sytuacja, miała miejsce w drugim dniu turnieju Solheim Cup i wydarzyła się w meczu four ball Creamer vs Ewart – Shadoff oraz Thompson vs Hull.

Na siódmym dołku piłki Amerykanek leżały w jednej linii na putting greenie, przy czym piłka Thompson 2,5m od dołka, a piłka Creamer 3m. Gdy Creamer przygotowywała się do wykonania putta na par, którym oczywiście pokazałaby linię dla koleżanki, caddie jej przeciwniczki krzyknął „gimme”, czym oznajmił darowanie następnego uderzenia. Zrobił to dokładnie w momencie, gdy miała uderzyć w piłkę. Creamer nie była zadowolona zatrzymała się, aby wyjaśnić sprawę. Po pierwsze caddie nie ma takich uprawnień, po drugie zrobił to na polecenie Anniki Sorenstam, vice kapitana europejskiego teamu. Pomocnicy kapitanów obu drużyn nie mieli prawa udzielania porad ani kontaktowania się z zawodniczkami.Tylko kapitanowie mogli rozmawiać z zawodnikami w trakcie rundy, udzielać porad i uzgadniać strategię.

Jeżeli chodzi o pierwszą sprawę Ewart-Shadoff szybko osobiście potwierdziła gimme i darownie putta stało się zgodne z Regułami. W drugiej kwestii, odnośnie zachowania Anniki Sorenstam, przedstawiciele LPGA i zespołu sędziowskiego po dyskusji uznali, że nie było naruszenia Reguł, powołując się na decyzję 8-1/26.

8-1/24 Advice Given by Team Coach or Captain

Q. A team competition is being played, and in the conditions the Committee has not authorised captains or coaches to give advice under the Note to Rule 8. A non-playing coach or captain gives advice during a round to one of the members of his team. What is the ruling?

A. There is no penalty. However, the player should take action to stop this irregular procedure. If he does not do so, he should, in equity (Rule 1-4), incur a penalty of loss of hole in match play or two strokes in stroke play in view of the purpose of Rule 8-1.

sierpień 2013
zdj.http://www.golfdigest.com/golf-tours-news/2013-08/photos-solheim-cup-instagram#slide=5

Reklamy

Information

This entry was posted on Sierpień 21, 2013 by in Artykuły.

Partnerzy

Gradi Golf Club

Wielkopolski Klub Golfowy

Wielkopolski Klub Golfowy

Partnerzy

Kontakt

Aby skontaktować się ze mną pisz na makuchjolanta@gmail.com
Prawa autorskie zastrzeżone

Kliknij i otrzymuj powiadomienia o nowych artykułach na email!

Dołącz do 43 obserwujących.

%d blogerów lubi to: