Golf-rules.pl

Reguły Gry w Golfa są bardziej skomplikowane niż w większości innych gier, warto je poznawać, ponieważ w golfie każdy jest sędzią w swojej grze.

Piłka prowizoryczna podniesiona, potem jest piłką w grze

Pytanie:
Wczoraj graliśmy towarzyską rundę stroke play.
Gram z 1 tee, piłka ląduje z prawej strony za rowem w dużych drzewach, nie wiadomo czy dotarła do hazardu, który znajduje się za tymi drzewami. Gram piłkę tymczasową – jest bezpieczna. Kolega znajduje piłkę, rzucam okiem , stwierdzam po marce firmy, że moja , podnoszę tymczasową i gram znalezioną na fairway-u, podchodzę i stwierdzam, że jednak nie moja, ponieważ nie ma na niej mojego oznaczenia markerem. Co należało zrobić, dalej od tego miejsca ?

Zacznę od tego, że taka sytuacja może przytrafić się każdemu i faktycznie warto poznać procedurę postępowania.
Od tego miejsca, gdy zauważyłeś, że zagrałeś niewłaściwą piłką, powinieneś wrócić do gry swoją piłką  – jest to obowiązkowa korekta do wykonania przed rozpoczęciem gry z następnego obszaru tee)

czyli

musisz wrócić do szukania piłki oryginalnej, czas na poszukiwania wynosi 5 minut, jeżeli przed zagraniem piłki niewłaściwej, szukałeś już np. 2 minuty, to zostało jeszcze 3 minuty – czas grania piłką niewłaściwą nie jest zaliczany do 5 minut.

Jeśli znajdziesz piłkę oryginalną w tym dozwolonym czasie, to kontynuujesz grę tą piłką doliczając 2 uderzenia karne za zagranie piłką niewłaściwą, czyli Twoje następne uderzenie byłoby 4-tym.

Jeśli nie znajdziesz lub czas poszukiwań piłki oryginalnej przekroczył 5 minut, to piłka prowizoryczna staje się Twoją piłką w grze, a ponieważ ją podniosłeś, to teraz musisz odłożyć ją na miejsce, doliczając 1 uderzenie karne i kontynuować grę – następne Twoje uderzenie byłoby 7-ym.

Tak to wynika z obliczeń:
1 tee shot
1 kara –piłka zgubiona Reg.27-1
1 pilka prowizoryczna
2 uderzenie niewłaściwą piłką Reg.15-3
1 podniesienie piłki prowizorycznej będącej w grze Reg.18-2

Reklamy

Information

This entry was posted on Wrzesień 11, 2013 by in Artykuły.

Partnerzy

Gradi Golf Club

Wielkopolski Klub Golfowy

Wielkopolski Klub Golfowy

Partnerzy

Kontakt

Aby skontaktować się ze mną pisz na makuchjolanta@gmail.com
Prawa autorskie zastrzeżone

Kliknij i otrzymuj powiadomienia o nowych artykułach na email!

Dołącz do 43 obserwujących.

%d blogerów lubi to: