Golf-rules.pl

Reguły Gry w Golfa są bardziej skomplikowane niż w większości innych gier, warto je poznawać, ponieważ w golfie każdy jest sędzią w swojej grze.

2013 BMW Championship – Rose i Woods – różne skutki przemieszczenia piłki

justin-rose

Zobacz co przytrafiło się Justin Rose w trakcie trzeciej rundy BMW Championship –( film).

Gdy wykonywał swing próbny za piłką, wyrwał divota, który przemieścił jego piłkę w grze. Zgodnie z Regułą 18 Piłka w spoczynku przemieszczona musiał odłożyć piłkę na miejsce i dopisać jedno uderzenie karne do wyniku na tym dołku. Tak też zrobi, natomiast nie zrobił tego Tiger Woods i jego kara urosła do dwóch uderzeń.

Zdarzyło się to w tym samym turnieju ( film), Tiger Woods usuwając naturalne utrudnienie ruchome, również spowodował przemieszczenie piłki. Niemniej był przekonany, że piłka tylko drgnęła, ale nie opuściła swojej pozycji, więc nie odłożył piłki na oryginalne miejsce, tylko zagrał ją tak jak leżała. Przed oddaniem karty wyników był poproszony przez sędziego o przeanalizowanie nagrania TV i stwierdzono, że zagrał z niewłaściwego miejsca ponieważ nie odłożył piłki na poprzednie miejsce. Otrzymał karę główną, dwóch uderzeń za naruszenie Reguły 18.

Zgodnie z Regułą  18-2. Piłka przemieszczona przez gracza, partnera, caddiego lub sprzęt  jeżeli piłka została przemieszczona, musi być odłożona na pierwotną pozycję, chyba że ruch piłki nastąpił po tym, jak gracz rozpoczął uderzenie lub zamach kijem do tyłu w celu wykonania uderzenia i uderzenie zostało wykonane.

Trudno być Tigerem kamera śledzi każdy jego ruch, nawet to najmniejsze przewinienie nie umknie uwadze widzów.

wrześień 2013

Reklamy

Information

This entry was posted on Wrzesień 23, 2013 by in Artykuły, Zdarzenia z turniejów.

Partnerzy

Gradi Golf Club

Wielkopolski Klub Golfowy

Wielkopolski Klub Golfowy

Partnerzy

Kontakt

Aby skontaktować się ze mną pisz na makuchjolanta@gmail.com
Prawa autorskie zastrzeżone

Kliknij i otrzymuj powiadomienia o nowych artykułach na email!

Dołącz do 43 obserwujących.

%d blogerów lubi to: