Golf-rules.pl

Reguły Gry w Golfa są bardziej skomplikowane niż w większości innych gier, warto je poznawać, ponieważ w golfie każdy jest sędzią w swojej grze.

Reguła Lokalna na Deustche Bank Polish Masters

Preferred lies

Pytanie:

Podczas transmisji z turnieju Deustche Bank Polish Masters na Toi można było zobaczyć, że gracze podczas gry na fairwayu zaznaczają piłki podnoszą je i czyszczą. Komentator stwierdził, że na krótko ściętym obszarze pola gracz zawsze może zaznaczyć piłkę, podnieść ją i oczyścić. Czy była może jakaś reguła lokalna, która na to zezwalała. Przejrzałem Reguły i nie znalazłem nic o możliwości podnoszenia piłki tylko po to żeby ją oczyścić.

Odpowiedź

W podstawowych 34 regułach, faktycznie jest tak jak mówisz, gdy piłka leży poza putting greenem, gracz nie może podnieść swojej piłki, jeżeli jedynym celem podniesienia jest jej oczyszczenie.

W tym turnieju Komitet wprowadził regułę lokalną nazywaną „preferred lies”.  Zezwala ona zawodnikom, aby piłka leżąca na krótko przystrzyżonej części terenu zielonego mogła być bez kary podniesiona i oczyszczona. Przed podniesieniem piłki gracz musi zaznaczyć jej położenie.Następnie piłka musi być położona na miejscu znajdującym się w określonym obrębie, w tym turnieju jednej długość kija od miejsca, gdzie leżała,lecz nie bliżej dołka i nie w hazardzie lub na greenie.

Widzieliśmy, że zawodnicy często korzystali z dobrodziejstwa tej reguły lokalnej i  w obecności kamer jeszcze staranniej niż zazwyczaj, przeprowadzali całą procedurę krok po kroku.

Ważną informacją jest to, że gracz może położyć swoją piłkę tylko raz i po jej położeniu jest ona piłką w grze. Gdyby nie dopełnił obowiązku zaznaczenia pozycji piłki przed jej podniesieniem lub przesunął piłkę w jakiś inny sposób, na przykład poprzez przetoczenie piłki za pomocą kija, wtedy otrzyma karę jednego uderzenia.

Uwaga: Teren „krótko przystrzyżony” oznacza każdy fragment pola (także ścieżki przez rough) koszony na wysokość fairwaya lub niższą.

wrzesień 2013

Reklamy

Information

This entry was posted on Październik 2, 2013 by in Artykuły, Zdarzenia z turniejów.

Partnerzy

Gradi Golf Club

Wielkopolski Klub Golfowy

Wielkopolski Klub Golfowy

Partnerzy

Kontakt

Aby skontaktować się ze mną pisz na makuchjolanta@gmail.com
Prawa autorskie zastrzeżone

Kliknij i otrzymuj powiadomienia o nowych artykułach na email!

Dołącz do 43 obserwujących.

%d blogerów lubi to: