Golf-rules.pl

Reguły Gry w Golfa są bardziej skomplikowane niż w większości innych gier, warto je poznawać, ponieważ w golfie każdy jest sędzią w swojej grze.

Czy mam uwolnienie?

24-2 i 26-1

Piłka leży na terenie zielonym, blisko czerwonej linii oznaczającej granicę bocznego hazardu wodnego. Aby wykonać uderzenie piłki, zawodnik musi ustawić się w hazardzie i tak się składa, że musi stanąć na plastikowej rurze drenażowej. Czy może skorzystać z uwolnienia od sztucznego utrudnienia nieruchomego?

W takiej sytuacji ważne jest gdzie znajduje się piłka. Tutaj piłka leży poza hazardem wodnym, zawodnik ma prawo skorzystać z uwolnienia bez kary od zakłócenia spowodowanego przez sztuczne utrudnienie nieruchome

Jednak pamiętać należy, że boczne hazardy wodne i hazardy wodne są specyficznymi miejscami na polu golfowym i rządzą się swoimi prawami. Gdy piłka leży wewnątrz jednego z takich hazardów nie są dostępne uwolnienia bez kary:

  1. od zakłócenia powodowanego przez nienormalne warunki ziemne. Gracz musi grać piłkę tak jak leży (pod warunkiem, że nie jest to zabronione przez Regułę Lokalną) lub postąpić zgodnie z Regułą 26-1.
  2. od zakłócenia spowodowanego przez sztuczne utrudnienie nieruchome. Gracz musi grać piłkę tak jak leży lub postąpić zgodnie z Regułą 26-1

zdjęcie Bernard Coudry

Reklamy

Information

This entry was posted on Październik 21, 2013 by in Artykuły, Reguła na dziś.

Partnerzy

Gradi Golf Club

Wielkopolski Klub Golfowy

Wielkopolski Klub Golfowy

Partnerzy

Kontakt

Aby skontaktować się ze mną pisz na makuchjolanta@gmail.com
Prawa autorskie zastrzeżone

Kliknij i otrzymuj powiadomienia o nowych artykułach na email!

Dołącz do 43 obserwujących.

%d blogerów lubi to: