Golf-rules.pl

Reguły Gry w Golfa są bardziej skomplikowane niż w większości innych gier, warto je poznawać, ponieważ w golfie każdy jest sędzią w swojej grze.

Dropowanie na putting greenie

dropowanie na PG

Jest kilka sytuacji, w których dropowanie piłki na obszarze putting greenu jest dozwolone. Przedstawię dwie, które zdarzają się najczęściej, pozostałe są wyjątkowo rzadkie, występują przy nietypowych konfiguracjach putting greenu i hazardów.

1.    Pierwsza dotyczy uwolnienia piłki z bocznego hazardu wodnego wg opcji Reg.26-1c (dropowanie w strefie dwóch kijów). W tej procedurze są dwa warunki do spełnienia: piłka musi być wydropowana w obrębie dwóch długości kija od miejsca gdzie po raz ostatni przecięła granicę hazardu i nie bliżej dołka. Z tego wynika, że jeżeli, taka strefa dropowania  wypada na obszarze putting greenu, zawodnik ma prawo z tego skorzystać i wydropować piłkę na greenie.

2.    Druga dotyczy piłki nie do zagrania i uwolnienia według Reguły 28 c – zdropowania piłki w obrębie dwóch długości kija od miejsca gdzie oryginalna piłka leżała, lecz nie bliżej dołka.
Przykład: piłka zatrzymała się w korzeniach drzewa rosnącego w pobliżu putting greenu, zawodnik decyduje, że piłka jest nie do zagrania, wybiera  powyższą opcję uwolnienia z uderzeniem karnym. Podobnie jak w punkcie pierwszym, jeżeli ta strefa wypada na putting greenie zawodnik ma prawo wydropowac piłkę na greenie.

Inaczej jest w przypadkach uwolnień bez kary:

od sztucznego utrudnienia nieruchomego,
od nienormalnych warunków ziemnych,
czy  niewłaściwego putting greenu.

W opisie tych procedur jest powiedziane, że najbliższy punkt uwolnienia nie może znajdować się w hazardzie lub na putting greenie. Ponad to, jeżeli po wydropowaniu piłka wtoczy się do hazardu lub na putting green, dropowanie musi byc powtórzone bez kary. Reg.20-2c.

listopad 2013

rysunek B K Ting

Reklamy

Information

This entry was posted on Listopad 11, 2013 by in Artykuły.

Partnerzy

Gradi Golf Club

Wielkopolski Klub Golfowy

Wielkopolski Klub Golfowy

Partnerzy

Kontakt

Aby skontaktować się ze mną pisz na makuchjolanta@gmail.com
Prawa autorskie zastrzeżone

Kliknij i otrzymuj powiadomienia o nowych artykułach na email!

Dołącz do 43 obserwujących.

%d blogerów lubi to: