Golf-rules.pl

Reguły Gry w Golfa są bardziej skomplikowane niż w większości innych gier, warto je poznawać, ponieważ w golfie każdy jest sędzią w swojej grze.

Piłka w bunkrze obok gałęzi

piłka nie do zagrania w bunkrze bez tytułu_01

Mam pytanie … powiedzmy, że piłka jest w bunkrze, ale gałąź znajduje się obok niej,tak  że nie można wykonać ustawienia się do piłki. Jakie są opcje?

Tak postawione pytanie pozwala nam rozważyć dwa scenariusze, jak może wyglądać ta sytuacja:
1.    Gałąź jest oderwana od drzewa, leży blisko piłki, nie ma możliwości ustawienia się do uderzenia – w tym przypadku gałąź jest naturalnym utrudnieniem ruchomym, przed wykonaniem uderzenia piłki z bunkra, nie może być usunięta przez zawodnika i nie można jej przemieszczać Reg.13-4.
Ale zawsze, poza hazardem wodnym, gracz może zadecydować, że jego piłka jest nie do zagrania i wybrać jedną z trzech dostępnych opcji wg Reg. 28 (kliknij rysunek powyżej). Oczywiście taka sytuacja jest niecodzienna, powinna być jak najszybciej zgłoszona do Komitetu, który w trakcie turnieju ma do dyspozycji różne drogi postępowania, aby sprawnie kontynuować turniej.

2.    Gałąź jest częścią drzewa, nie jest oderwana, zwisa nad bunkrem  – w tym przypadku nie jest to naturalne utrudnienie ruchome, gracz może dotykać i w pewnych granicach przemieszczać gałąź, nie wolno mu poprawić pozycji lub położenia jego piłki i obszaru zamierzonego ustawienia lub swingu. Jeżeli wybicie piłki jest możliwe w jakimkolwiek kierunku, gracz może ustawić się do uderzenia przestrzegając zasady „fairly taking stance”. Gdy wykonanie uderzenia nie jest możliwe lub jest trudne gracz ma prawo zadecydować, że piłka jest nie do zagrania wg Reg.28.

Jeżeli piłka nie do zagrania znajduje się w bunkrze, gracz może po doliczeniu jednego uderzenia karnego:

A. Postąpić zgodnie z procedurą uderzenia i odległości Reguły 27-1 poprzez zagranie piłki z miejsca, położonego jak najbliżej miejsca, z którego wykonał ostatnie uderzenie,
B.  Zdropować piłkę za punktem spoczynku oryginalnej piłki, utrzymując ten punkt w linii prostej pomiędzy dołkiem a miejscem, na które piłka jest dropowana, piłka musi być zdropowana w bunkrze,
C. Zdropować piłkę w obrębie dwóch długości kija od miejsca gdzie oryginalna piłka leżała, lecz nie bliżej dołka, piłka musi być zdropowana w bunkrze

grudzień 2013

Reklamy

Informacja

This entry was posted on Grudzień 17, 2013 by in Artykuły.

Partnerzy

Gradi Golf Club

Wielkopolski Klub Golfowy

Wielkopolski Klub Golfowy

Partnerzy

Kontakt

Aby skontaktować się ze mną pisz na makuchjolanta@gmail.com
Prawa autorskie zastrzeżone

Kliknij i otrzymuj powiadomienia o nowych artykułach na email!

Dołącz do 43 obserwujących.

%d blogerów lubi to: