Golf-rules.pl

Reguły Gry w Golfa są bardziej skomplikowane niż w większości innych gier, warto je poznawać, ponieważ w golfie każdy jest sędzią w swojej grze.

Divot na fairwayu – trzy sytaucje

To jest prawdopodobnie najbardziej nielubiana sytuacja przez graczy golfa, bez względu na poziom ich umiejętności gry. Chodzi o zdarzenia, gdy piłka wyląduje w dziurze po divocie, obok lub na divocie. Zawodnik nie ma  bezbolesnego wyboru, w Regułach też nie znajdzie dobrej pomocy. Oto trzy sytuacje na fairway-u.

divot x

Gdy na fairwayu piłka zatrzyma się w dziurze po divocie, zawodnik ma dwie opcje do wyboru: grać piłkę tak jak leży lub zadeklarować ją, jako nie do zagrania i skorzystać z uwolnienia według Reg.28 doliczając uderzenie karne.

divot 10
Gdy piłka na fairwayu zatrzyma się na divocie,  który jest całkowicie oderwany od podłoża, to zgodnie z regułami taki divot jest naturalnym utrudnieniem ruchomym, gracz ma prawo usunąć divot, jeżeli w trakcie usuwania piłka ulegnie przemieszczeniu, gracz otrzyma karę jednego uderzenia  i piłka musi być odłożona na miejsce.

divot6
Gdy piłka na fairwayu zatrzyma się w pobliżu divota , który nie jest całkowicie oderwany od podłoża,  divot przeszkadza w wykonaniu back swingu to taki divot nie jest naturalnym utrudnieniem ruchomym ponieważ jest ciągle przytwierdzony do podłoża , zatem nie może być usunięty i też nie może być odłożony. Reguła 13-2 między innymi mówi, że gracz nie może sam poprawiać  ani pozwalać komuś innemu na poprawę pozycji piłki, poprawę swej linii gry i obszaru swego ustawienia lub zamachu. Przełożenie divota w takiej sytuacji jak na zdjęciu, skutkuje karą dwóch uderzeń w stroke play lub utratą dołka w match play.

Reklamy

Information

This entry was posted on Styczeń 7, 2014 by in Artykuły.

Partnerzy

Gradi Golf Club

Wielkopolski Klub Golfowy

Wielkopolski Klub Golfowy

Partnerzy

Kontakt

Aby skontaktować się ze mną pisz na makuchjolanta@gmail.com
Prawa autorskie zastrzeżone

Kliknij i otrzymuj powiadomienia o nowych artykułach na email!

Dołącz do 43 obserwujących.

%d blogerów lubi to: