Golf-rules.pl

Reguły Gry w Golfa są bardziej skomplikowane niż w większości innych gier, warto je poznawać, ponieważ w golfie każdy jest sędzią w swojej grze.

Uderzenie z poprzedniego miejsca, które jest bliżej dołka

Pytanie

Grając w górach w golfa, zdarzają się nam takie przepadki, że piłka uderzana na green z niewielkiej odległości odbija się od skał i wpada do bunkra, który jest dużo dalej od dołka niż miejsce poprzedniego uderzenia.Czy można w ramach uwolnienia w takiej sytuacji wykonać uderzenie z karą z poprzedniego miejsca, które jest bliżej dołka, a jeśli tak to jaka wtedy jest kara?

W opisanej sytuacji, jeżeli gracz uważa, że lepszą opcją dla niego jest powrót do miejsca skąd wykonał ostatnie uderzenie, to do dyspozycji ma dwie reguły, które mu to umożliwiają. Z zapisów obu Reguł widać, że nie ma żadnych warunków, co do odległości poprzedniego miejsca od dołka i w obu przypadkach jest ta sama kara jednego uderzenia

1.

Reguła 27-1.”Postępowanie zgodnie z karą uderzenia i odległości” która mówi, że: w dowolnym czasie gracz może, z karą jednego uderzenia, zagrać piłkę z miejsca, położonego jak najbliżej miejsca, z którego wykonał ostatnie uderzenie. W praktyce reguła ta zezwala graczowi na natychmiastowe wprowadzenie kolejnej piłki do gry, z miejsca skąd właśnie zagrał piłkę, bez konieczności podawania przyczyny dlaczego chce tak postąpić, bez konieczności szukania oraz identyfikowania poprzedniej piłki.

2.

Gdy nie spodoba mu się położenie piłki w bunkrze, może też skorzystać z Reguły 28 „Piłka nie do zagrania”, która mówi, że jeżeli gracz uzna, że jego piłka w bunkrze jest nie do zagrania, to może po doliczeniu jednego uderzenia karnego postąpić zgodnie z procedurą uderzenia i odległości Reguły 27-1 poprzez zagranie piłki z miejsca, położonego jak najbliżej miejsca, z którego wykonał ostatnie uderzenie( jest to jedna z opcji tej reguły).

.

styczeń 2014

Reklamy

Information

This entry was posted on Luty 3, 2014 by in Artykuły.

Partnerzy

Gradi Golf Club

Wielkopolski Klub Golfowy

Wielkopolski Klub Golfowy

Partnerzy

Kontakt

Aby skontaktować się ze mną pisz na makuchjolanta@gmail.com
Prawa autorskie zastrzeżone

Kliknij i otrzymuj powiadomienia o nowych artykułach na email!

Dołącz do 43 obserwujących.

%d blogerów lubi to: