Golf-rules.pl

Reguły Gry w Golfa są bardziej skomplikowane niż w większości innych gier, warto je poznawać, ponieważ w golfie każdy jest sędzią w swojej grze.

Piłka zatrzymała się w bunkrze w norze zrobionej przez lisa. Czy mogę wydropować piłkę poza bunkrem?

Nora lisa

Najlepiej przy tak postawionym pytaniu przedstawić wszystkie możliwe rozwiązania. Należy zacząć od definicji, która wyjaśnia, że nora zrobiona przez lisa, który wg Reguł jest zwierzęciem ryjącym, uznawana jest  jako nienormalne warunki ziemne.  W opisanej sytuacji gracz ma prawo do uwolnienia bez kary, wtedy gdy piłka leży w lub dotyka nory lub z powodu tej nory występują warunki zakłócające ustawienie się gracza, lub obszar jego zamierzonego swing.

Ponieważ dzieje się to na terenie bunkra to gracz ma dwie opcje zgodnie z Reguła 25-1b:

1.    Bez kary, wtedy musi:

  • Określić najbliższy punkt uwolnienia, który musi znajdować się w bunkrze i nie może być bliżej dołka niż oryginalne położenie piłki,
  • podnieść i zdropować  piłkę w strefie o długości jednego kija od najbliższego punktu uwolnienia,
  • Piłka musi być zdropowana w bunkrze i musi pozostać bunkrze,
  • Jeżeli całkowite uwolnienie nie jest możliwe, wtedy można skorzystać  z dodatkowej możliwości, piłka musi być zdropowana jak najbliżej miejsca spoczynku, lecz nie bliżej dołka, na tę część pola w bunkrze, które daje maksymalnie możliwe uwolnienie od zakłócających warunków

2.    Z karą jednego uderzenia,  może wydropować piłkę poza obrębem bunkra na linii łączącej dołek i miejsce w którym piłka leży, nie ma ograniczenia co do odległości od bunkra.

Jeżeli piłka nie została odnaleziona, ale jest wiadome lub w zasadzie pewne, że zginęła w norze, to gracz ma również prawo do powyższego uwolnienia. Należy ustalić, w którym miejscu piłka po raz ostatni przecięła zewnętrzny obrys nienormalnych warunków ziemnych i uznać, że właśnie w tym miejscu leży piłka. Reg.25-1cGracz ma prawo bez kary zastąpić piłkę oryginalną inną piłką i skorzystać z uwolnienia postępując jak powyżej.

marzec 2014

Reklamy

Information

This entry was posted on Marzec 9, 2014 by in Artykuły.

Partnerzy

Gradi Golf Club

Wielkopolski Klub Golfowy

Wielkopolski Klub Golfowy

Partnerzy

Kontakt

Aby skontaktować się ze mną pisz na makuchjolanta@gmail.com
Prawa autorskie zastrzeżone

Kliknij i otrzymuj powiadomienia o nowych artykułach na email!

Dołącz do 43 obserwujących.

%d blogerów lubi to: