Golf-rules.pl

Reguły Gry w Golfa są bardziej skomplikowane niż w większości innych gier, warto je poznawać, ponieważ w golfie każdy jest sędzią w swojej grze.

Zagranie niewłaściwą piłką na aut

aut

Gracz wykonał uderzenie jak mu się wydawało własną piłką i piłka wyszła na aut. Wrócił na miejsce ostatniego uderzenia i zagrał kolejną piłkę z karą jednego uderzenia; Reg.27-1 Piłka autowa. Potem zauważył, że zagrał niewłaściwą piłkę, a jego oryginalna leży w granicach pola. Co powinien zrobić?

W match play gracz po zagraniu niewłaściwą piłką stracił dołek.

W stroke play musi doliczyć dwa uderzenia kary i wrócić do gry piłką oryginalną. Piłka, którą wybił na aut była piłką niewłaściwą, a wprowadzenie kolejnej piłki wg reg.27 było kontynuacją gry piłka niewłaściwą. Zgodnie z regułami zawodnik musi skorygować swój błąd poprzez zagranie właściwej piłki lub postąpić zgodnie z Regułami. Jeżeli nie naprawi swego błędu przed wykonaniem uderzenia z następnego tee lub w razie rozgrywania ostatniego dołka rundy, nie zgłosi zamiaru
naprawienia swego błędu przed zejściem z putting greenu, zostaje zdyskwalifikowany.

Uderzenia wykonane przez zawodnika niewłaściwą piłką nie liczą się do jego wyniku.

Jeżeli niewłaściwa piłka należy do innego zawodnika, jej właściciel musi położyć piłkę na miejscu, z którego niewłaściwa piłka została początkowo zagrana.

Reklamy

Information

This entry was posted on Kwiecień 29, 2014 by in Artykuły.

Partnerzy

Gradi Golf Club

Wielkopolski Klub Golfowy

Wielkopolski Klub Golfowy

Partnerzy

Kontakt

Aby skontaktować się ze mną pisz na makuchjolanta@gmail.com
Prawa autorskie zastrzeżone

Kliknij i otrzymuj powiadomienia o nowych artykułach na email!

Dołącz do 43 obserwujących.

%d blogerów lubi to: