Golf-rules.pl

Reguły Gry w Golfa są bardziej skomplikowane niż w większości innych gier, warto je poznawać, ponieważ w golfie każdy jest sędzią w swojej grze.

Piłki prowizoryczna i oryginalana nie do rozróżnienia

te same pilki
W ostatnim turnieju PGA Floating Garden Szczecin Open zdarzyła się sytuacja, która pozwala mi udowodnić po raz kolejny, że Reguły są po stronie gracza.
Zawodnik na drugim dołku na polu Binowo Park wybił piłkę oryginalną w grupę drzew po prawej stronie fairwaya, następnie zagrał piłkę prowizoryczną, która poszybowała dokładnie w to samo miejsce co piłka oryginalna. Kolejna piłka wybita jako prowizoryczna wylądowała na fairwayu w widocznym miejscu. Po dojściu do grupy drzewek zawodnicy odnaleźli w czasie 5 minut dwie pierwsze piłki, ale okazało się, że nie można rozróżnić, która jest oryginalna, a która prowizoryczna, obie były tej samej marki i modelu. W turniejach zawodowców PGA wprowadzany jest warunek „jednej piłki”, co oznacza, ze podczas całej rundy gracz musi używać piłki tej samej marki i modelu. Czy w takiej sytuacji obie piłki są zgubione i zawodnik musi kontynuować grę drugą piłką prowizoryczną, wykonując swoje szóste uderzenie?

Zgodnie z Regułą 1-4 zwaną „regułą sprawiedliwości” zawodnik musi wybrać jedną z obu piłek odnalezionych blisko siebie i uznać, że jest to piłka prowizoryczna. Musi też wykluczyć z gry dwie pozostałe. Wybraną piłką zawodnik będzie wykonywał swoje czwarte uderzenie na tym dołku.

Podobne sytuacje, dotyczące dwóch piłek jednego gracza, które są niemożliwe do rozróżnienia opisano w decyzji 27/11.

Maj 2014

Reklamy

Information

This entry was posted on Maj 26, 2014 by in Artykuły.

Partnerzy

Gradi Golf Club

Wielkopolski Klub Golfowy

Wielkopolski Klub Golfowy

Partnerzy

Kontakt

Aby skontaktować się ze mną pisz na makuchjolanta@gmail.com
Prawa autorskie zastrzeżone

Kliknij i otrzymuj powiadomienia o nowych artykułach na email!

Dołącz do 43 obserwujących.

%d blogerów lubi to: