Golf-rules.pl

Reguły Gry w Golfa są bardziej skomplikowane niż w większości innych gier, warto je poznawać, ponieważ w golfie każdy jest sędzią w swojej grze.

Obracanie piłki na putting greenie

 

_DSC0904

Podczas poszukiwań piłki współzawodnika z mojej grupy, zauważyłem piłkę w roughie i sam nie wiem, dlaczego pytając, „jaką grałeś” podniosłem ją – byłem jego markerem. Okazało się, że piłka jest kogoś innego. Właściciel piłki skoczył na mnie – ja przeprosiłem i odłożyłem piłkę na miejsce mówiąc, że zapytam o ewentualne uderzenia karne po rundzie i sobie doliczę. Zapytałem kolegów – powiedzieli, że w tej sytuacji nie mam kary. Jak jest rzeczywiście?


Druga sytuacja – gracz bez zaznaczania pozycji piłki, obraca sobie piłkę leżącą na greenie na kreskę kierunkową narysowaną na piłce – czy jest za to kara?


W pierwszej sytuacji nie ma kary. Można powiedzieć, że w stroke play wszyscy grający w turnieju współzawodnicy są dla siebie czynnikami zewnętrznymi. Nie ma też znaczenia, na jakiej części pola zdarzenie miało miejsce i nie ma znaczenia czy zdarzyło się to podczas szukania piłki czy kiedy indziej. Reguła 18-4 wyjaśnia dokładnie tę sprawę.


18 Piłka w spoczynku przemieszczona
18-4. Przez współzawodnika, caddiego lub sprzęt w stroke play
Jeżeli współzawodnik, jego caddie lub jego sprzęt przemieści piłkę gracza, dotknie jej lub spowoduje jej przemieszczenie, nie ma kary. Jeżeli piłka została przemieszczona, musi być odłożona na pierwotne miejsce.


W drugiej sytuacji jest kara jednego uderzenia, za brak oznaczenia pozycji piłki. Owszem na putting greenie piłka może być podnoszona lub obracana, ale jej pozycja musi być uprzednio oznaczona


20-1. Podnoszenie i zaznaczanie

Piłka, która ma być podniesiona zgodnie z odpowiednimi Regułami, może być podniesiona przez gracza, jego partnera lub inną osobę upoważnioną przez gracza. W każdej sytuacji gracz jest odpowiedzialny za naruszenie Reguł.
Pozycja piłki musi być zaznaczona przed jej podniesieniem, jeżeli jest podnoszona zgodnie z Regułą, która wymaga odłożenia piłki na miejsce. Jeżeli nie zostanie zaznaczona, gracz otrzymuje karę jednego uderzenia, a piłka musi być odłożona na miejsce. Jeżeli nie zostanie odłożona na miejsce, gracz otrzymuje karę główną za naruszenie niniejszej Reguły, lecz nie ma innej dodatkowej kary w ramach Reguły 20-1.czerwiec 2014

Reklamy

Information

This entry was posted on Czerwiec 24, 2014 by in Artykuły.

Partnerzy

Gradi Golf Club

Wielkopolski Klub Golfowy

Wielkopolski Klub Golfowy

Partnerzy

Kontakt

Aby skontaktować się ze mną pisz na makuchjolanta@gmail.com
Prawa autorskie zastrzeżone

Kliknij i otrzymuj powiadomienia o nowych artykułach na email!

Dołącz do 43 obserwujących.

%d blogerów lubi to: