Golf-rules.pl

Reguły Gry w Golfa są bardziej skomplikowane niż w większości innych gier, warto je poznawać, ponieważ w golfie każdy jest sędzią w swojej grze.

Jaki jest wynik gracza?

 

zapisywanie wyników

Czasem ustalenie wyniku na dołu nie jest prostym zadaniem. Kiedy gra przybiera dramatyczny obrót, pojawia się problem doliczenia uderzeń karnych wynikających z naruszenia Reguł. Tak było w sytuacji opisanej poniżej. Sprawdź się i policzyć wynik zawodnika:

Jan bierze udział w turnieju stroke play:
1. Jan nie oznaczył swojej piłki przed rozpoczęciem gry na dołku.

2. Podczas adresowania strącił ją z kołeczka, ale piłka pozostała w obszarze tee. Następnie uderzył ją z miejsca, gdzie się zatrzymała i trafił do odległego o 50m bunkra.

3. Przed zagraniem z bunkra usunął liście leżące blisko piłki. Uderzył i wylądował na fairway’u.

4. Idąc w kierunku piłki pochwalił się do Ciebie, że zagrał świeżo kupionym wedgem 62 stopnie.

5. Na farway`u podczas adresowania przemieścił piłkę. Odłożył ją na miejsce i zagrał na forgreen.

6. Ponieważ pitch mark zrobiony przez piłkę Jana, znajdował się na jego linii gry, a kolejne uderzenie zamierzał wykonać putterem, naprawił go.

7. Wykonał putta z flagą pozostawioną w dołku i piłka wpadła do dołka.

Jan wykonał 4 uderzenia, a ile uderzeń karnych musi dodać do tego wyniku?

A. 5
B. 7
C. 4

Prawidłowe odpowiedzi

1. Nie ma kary – Reg.12-2, oznakowanie piłki jest zaleceniem, nie jest obowiązkiem.
2. Nie ma kary – Reg.11-3 jeżeli piłka, która jeszcze nie jest w grze, spadnie z kołeczka tee lub zostanie z niego strącona przez gracza podczas adresowania, może być na nim ponownie ustawiona bez kary.
3. 2 uderzenia karne – Reg.13-4 c – przed wykonaniem uderzenia piłki znajdującej się w hazardzie, gracz nie może dotykać lub przesuwać naturalnego utrudnienia ruchomego leżącego w obrębie lub stykającego się z hazardem
4. Nie ma kary – Reg.8-1
5. 1 uderzenie karne – Reg.18-2a, przemieszczenie piłki w grze przez gracza,
6. 2 uderzenia karne – Reg.13-2 gracz nie może poprawiać swej linii gry poprzez eliminowanie nierówności terenu,
7. Nie ma kary – Reg.17-3, uderzenie było wykonane spoza obszaru putting greenu.

 Odpowiedź A

lipeic 2014

Reklamy

Informacja

This entry was posted on Lipiec 16, 2014 by in Artykuły.

Partnerzy

Gradi Golf Club

Wielkopolski Klub Golfowy

Wielkopolski Klub Golfowy

Partnerzy

Kontakt

Aby skontaktować się ze mną pisz na makuchjolanta@gmail.com
Prawa autorskie zastrzeżone

Kliknij i otrzymuj powiadomienia o nowych artykułach na email!

Dołącz do 43 obserwujących.

%d blogerów lubi to: