Golf-rules.pl

Reguły Gry w Golfa są bardziej skomplikowane niż w większości innych gier, warto je poznawać, ponieważ w golfie każdy jest sędzią w swojej grze.

Szyszki na linii gry, Michael Allen, Greater Gwinnett Championship

 

szyszki

Michael Allen remisował w drugiej rundzie Greater Gwinnett Championship, jednak przed wykonaniem uderzenia z roughu, pechowo usunął dwie szyszki z linii gry. Niestety, za późno zauważył, że były one wbite w grunt, zatem – według reguł – nie były one ruchomymi utrudnieniami naturalnymi, co za tym idzie ich usunięcie stanowiło naruszenie reguł. Zawodnik dopisał sobie karę dwóch uderzeń, przez co stracił pozycję współlidera. Jak to jest z naturalnymi utrudnieniami?

Naturalne utrudnienia ruchome

to naturalne obiekty: takie jak kamienie, liście, patyki, gałęzie, odchody,  robaki, owady itp. oraz wypluwki i wzgórki przez nie robione, pod warunkiem, że nie są one: przymocowane lub rosnące, mocno osadzone/wbite, lub przylegające do piłki.

Usuwanie naturalnych utrudnień ruchomych
Zgodnie z regułą 23-1 każde naturalne utrudnienie ruchome może być usunięte z okolicy piłki, za wyjątkiem sytuacji, gdy piłka i naturalne utrudnienie znajdują się w obrębie lub dotykają tego samego hazardu.Na przykład jeśli piłka znajduje sie w roughie i dookoła leżą liście gracz może usunąć liście bez narażania się na karę. Jeśli piłka leży w bunkrze w podobnej sytuacji, usunięcie liści jest zabronione.

Kary

Gracz musi być ostrożny podczas usuwania naturalnych utrudnień, jeśli spowoduje przemieszczenie piłki otrzyma jedno uderzenie karne, a piłka musi być odłożona na miejsce. Wyjątkiem jest obszar putting greenu.Na putting greenie, jeżeli piłka lub marker zostaną przypadkowo przemieszczone podczas usuwania przez gracza naturalnego utrudnienia ruchomego, piłka lub marker muszą zostać odłożone na miejsce. Nie ma kary pod warunkiem, że ruch piłki lub markera był bezpośrednio związany z usuwaniem utrudnienia.

Dodatkowo należy pamiętać, że  kiedy piłka jest w ruchu, naturalne utrudnienie ruchome, które mogłyby wpłynąć na przemieszczanie się piłki, nie mogą być usunięte.

 

sierpień 2014

Reklamy

Information

This entry was posted on Sierpień 1, 2014 by in Artykuły.

Partnerzy

Gradi Golf Club

Wielkopolski Klub Golfowy

Wielkopolski Klub Golfowy

Partnerzy

Kontakt

Aby skontaktować się ze mną pisz na makuchjolanta@gmail.com
Prawa autorskie zastrzeżone

Kliknij i otrzymuj powiadomienia o nowych artykułach na email!

Dołącz do 43 obserwujących.

%d blogerów lubi to: