Golf-rules.pl

Reguły Gry w Golfa są bardziej skomplikowane niż w większości innych gier, warto je poznawać, ponieważ w golfie każdy jest sędzią w swojej grze.

Piłka odbita od napowietrznej linii elektrycznej

Urge to splurge
Pytanie

Podczas rundy towarzyskiej na dołku par trzy moja piłka po teeshocie uderzyła w napowietrzną linie elektryczną i zatrzymała się 30 cm od dołka. Kolega poinformował mnie, że muszę powtórzyć uderzenie z obszaru tee. Gdy ponownie uderzyłem piłkę z obszaru tee, piłka również tym razem uderzyła w linię elektryczną i zatrzymała się w bunkrze koło greenu. Powtórzyłem poprzednią procedurę raz jeszcze, tym razem piłka zatrzymała się metr od dołka, jednym puttem wbiłem ją do dołka. Zgodnie z regułami mój wynik jest 2, proszę o potwierdzenie?

W tej sytuacji zależy, co było napisane w regułach lokalnych tego pola golfowego, a dokładniej czy wprowadzono regułę lokalną dotyczącą piłki odbitej od napowietrznej linii elektrycznej. Od tego zależy wynik gracz, dlatego może to być dwa lub sześć.

Pole golfowe, na którym występuje możliwość uderzenia piłką w linię elektryczną powinno wprowadzić regułę lokalną obligującą gracza do powtórzenia uderzenia bez kary.
Poprawnie sformułowana reguła lokalna mówi, że jeżeli piłka uderzy w napowietrzną linię elektryczną lub kable, uderzenie jest anulowane i gracz musi zagrać piłkę z miejsca położonego jak najbliżej miejsca, z którego oryginalna piłka była ostatnio zagrana. Często graczom się wydaje, że mają wybór pomiędzy graniem piłki z miejsca gdzie się zatrzymała po odbiciu linii elektrycznej a powrotem do miejsca ostatniego uderzenia. Nie ma takiego wyboru, uderzenie jest unieważnione i musi być powtórzone.
Treść reguły lokalnej powinna być zapisana na karcie wyników danego pola lub powinna być umieszczona w postaci informacji w klubie. Komitet może uwzględnić w tej regule też inne elementy konstrukcyjne podtrzymujące linie elektryczne typu wieże lub liny pociągowe.
Jeśli nie ma takiej reguły lokalnej, odbicie piłki od linii elektrycznej jest rub of the green i piłka musi być grana bez kary z miejsca gdzie się zatrzymała lub zgodnie z regułą, która ma zastosowanie do miejsca położenia piłki. W takiej sytuacji powrót na miejsce ostatniego wybicia i powtórzenie uderzenia oznacza zagranie zgodnie z procedurą kary uderzenia i dystansu Reg.27-1. Czyli w przypadku opisanej sytuacji wynik gracza byłby 6.


wrzesień 2014

Reklamy

Informacja

This entry was posted on Wrzesień 9, 2014 by in Artykuły.

Partnerzy

Gradi Golf Club

Wielkopolski Klub Golfowy

Wielkopolski Klub Golfowy

Partnerzy

Kontakt

Aby skontaktować się ze mną pisz na makuchjolanta@gmail.com
Prawa autorskie zastrzeżone

Kliknij i otrzymuj powiadomienia o nowych artykułach na email!

Dołącz do 43 obserwujących.

%d blogerów lubi to: