Golf-rules.pl

Reguły Gry w Golfa są bardziej skomplikowane niż w większości innych gier, warto je poznawać, ponieważ w golfie każdy jest sędzią w swojej grze.

Niedozwolony transport

car

W większości przypadków za naruszenie reguł karą są dwa uderzenia w stroke play lub przegranie dołka w match play, ale jest kilka przypadków, kiedy kary są większe. Podczas turnieju Polonia Cup zawodnik otrzymał 4 uderzenia karne za nieprzestrzeganie warunku regulaminu turniejowego, w którym Komitet wprowadził zapis odnośnie transportu:
„Gracze nie mogą korzystać z żadnych środków transportu podczas trwania regulaminowej rundy zawodów, chyba, że za zezwoleniem Komitetu”.
Jeden z zawodników został zaproszony wspólnego korzystania z meleksa przez kolegę, który otrzymał takie zezwolenie od Komitetu. Fakt ten został zauważony przez sędziego dopiero na dołku dziewiątym, w takim przypadku kara wygląda następująco:

Match play – po zakończeniu dołka, na którym stwierdzono naruszenie, stan meczu jest korygowany poprzez odjęcie jednego dołka za każdy dołek, na którym naruszenie miało miejsce; maksymalna korekta na rundę – dwa dołki.
Stroke play – dwa uderzenia za każdy dołek, na którym naruszenie miało miejsce; maksymalna kara na rundę – cztery uderzenia (po dwa uderzenia na każdym z dwóch pierwszych dołków, na których naruszenie miało miejsce).
Match play lub stroke play – jeżeli naruszenie zostało odkryte pomiędzy rozgrywaniem dwóch dołków, wówczas przyjmuje się, że zostało zauważone w czasie rozgrywania następnego dołka i kara musi być zastosowana w odpowiedni sposób.

Istotnie znaczenie ma, aby gracz natychmiast po odkryciu naruszenia tego warunku regulaminu zaprzestał korzystania z jakiejkolwiek niedozwolonej formy transportu, ponieważ następną konsekwencją jest dyskwalifikacja.

W tym miejscu należy zwrócić uwagę, że w golfie termin „Reguła” obejmuje wiele różnych zagadnień, a mianowicie :
1. Reguły Gry w Golfa i ich interpretacje zawarte w „Decisions on the Rules of Golf”.
2. Wszystkie warunki Regulaminu Turnieju ustanowione przez Komitet zgodnie z Regułą 33-1 i Załącznikiem I.
3. Wszystkie Reguły Lokalne ustanowione przez Komitet
4. Wymogi dla: kijów i piłek zawarte w Załącznikach I i II do „A Guide to the Rules on Clubs and Balls” wraz z ich interpretacje oraz wymogi dla urządzeń i innego sprzętu zawarte w Załączniku IV.

Październik 2014

Reklamy

Information

This entry was posted on Październik 5, 2014 by in Artykuły.

Partnerzy

Gradi Golf Club

Wielkopolski Klub Golfowy

Wielkopolski Klub Golfowy

Partnerzy

Kontakt

Aby skontaktować się ze mną pisz na makuchjolanta@gmail.com
Prawa autorskie zastrzeżone

Kliknij i otrzymuj powiadomienia o nowych artykułach na email!

Dołącz do 43 obserwujących.

%d blogerów lubi to: