Golf-rules.pl

Reguły Gry w Golfa są bardziej skomplikowane niż w większości innych gier, warto je poznawać, ponieważ w golfie każdy jest sędzią w swojej grze.

Putting green – nowe vs stare


OBECNIE
 

POPRZEDNIO
 
Jeśli przypadkowo przesuniesz piłkę lub znacznik piłki nie ma kary. Po prostu odłóż piłkę lub znacznik na miejsce.   Kara jednego uderzenia (z wyjątkami). Od 2016 roku można było regułą lokalną wprowadzić ten zapis do regulaminu turnieju.  
Jeśli podniosłeś i odłożyłeś piłkę, a potem piłka się przemieściła, przenieś ją z powrotem na poprzednie miejsce, niezależnie od tego, czy wiatr ją poruszył, czy też nie znasz innego wyraźnego powodu.       Piłka przemieszczona przez siły natury np. wiatr jest rozgrywana z nowej lokalizacji, chyba że została przemieszczona przez gracza lub czynnik  zewnętrzny. Wtedy musi być odłożona na pierwotną pozycję.    
Możesz naprawić prawie wszystkie uszkodzenia na putting greenie, w tym ślady kolców, uszkodzenia zrobione przez zwierzęta i inne uszkodzenia. Nie możesz naprawić naturalnych niedoskonałości powierzchni putting greenu. Gracz może naprawiać tylko ślady po uderzeniach piłki i ślady po starych dołkach. Żadne inne uszkodzenia putting greenu nie mogą być naprawiane jeżeli mogłoby to pomóc graczowi w dalszej grze na dołku.
Dopóki nie spowodujesz poprawienia warunków na linii gry, możesz dotknąć tej linii , aby wskazać kierunek uderzenia.                        

Linia puttowania( obecnie linia gry) nie może być dotykana, za wyjątkiem kilku sytuacji np. gdy gracz usuwał naturalne utrudnienia ruchome, adresował piłkę, naprawiał miejsca po starych dołkach lub ślady po piłkach. W innych przypadkach dotykanie linii puttowania skutkuje przegraniem dołka lub dwoma uderzeniami karnymi.
Możesz wykonać uderzenie z flagą pozostawioną w dołku, jeżeli piłka uderzy we flagę to nie ma kary a piłka musi być grana tak jak leży.

Piłka zagrana z putting greenu nie może uderzyć we flagę  ani w osobę przytrzymującą flagę. Karą jest przegranie dołka  w match play  lub dwa uderzenia karne w stroke play.
Jeżeli piłka opiera się o flagę pozostawioną w dołku i dowolna część piłki jest poniżej powierzchni puting greenu (nawet gdy cała piłka nie znajduje się poniżej tej powierzchni) to możesz ją podnieść, uznając że taka piłka „wpadła do dołka” Jeżeli piłka gracza oparła się o flagę znajdującą się w dołku, ale do niego nie wpadła, gracz lub inna osoba przez niego upoważniona może poruszyć lub wyjąć flagę; jeżeli piłka wpadnie do dołka, uznaje się, że gracz umieścił piłkę w dołku swoim ostatnim uderzeniem; w innym przypadku, jeżeli piłka została przemieszczona, musi zostać położona na krawędzi dołka bez doliczania kary.
Musisz wziąć całkowite uwolnienie od wszystkich zakłóceń niewłaściwego greenu.  Zakłócenie od niewłaściwego greenu występuje, gdy piłka dotyka greenu lub green fizycznie zakłóca obszar ustawienia lub obszar swingu.  Tak jak na rysunku u góry.
Zakłócenie przez niewłaściwy green występuje wtedy, gdy piłka leży na niewłaściwym putting greenie.
Reklamy

Information

This entry was posted on Listopad 21, 2018 by in Artykuły.

Nawigacja

Partnerzy

Gradi Golf Club

Wielkopolski Klub Golfowy

Wielkopolski Klub Golfowy

Partnerzy

Kontakt

Aby skontaktować się ze mną pisz na makuchjolanta@gmail.com
Prawa autorskie zastrzeżone

Kliknij i otrzymuj powiadomienia o nowych artykułach na email!

Dołącz do 43 obserwujących.

%d blogerów lubi to: